často kladené otázky

Jak je kontrolována výroba nápojů granini? Jaké způsoby kontroly kvality používáte?

öffnen

Zajištění kvality v souladu s úrovní našich mimořádně vysokých standardů je garantováno v celém procesu výroby granini. Začíná to pravidelnými audity u dodavatelů prostřednictvím nezávislých institucí. Navíc všechny suroviny, které jsou nám dodávány, procházejí pečlivou mikrobiologickou kontrolou. Během celého výrobního procesu je výrobek granini podroben až 50 testům.

Jsou láhve granini vratné?

öffnen

Ne podle českých zákonů o obalových materiálech nejsou naše PET láhve vratné. Místo toho platíme (jak vyžaduje zákon) za vhodnou likvidaci objemu, který posíláme do obchodní sítě, a to prostřednictvím licencované likvidační společnosti.

Co znamenají dolíčky na láhvích granini?

öffnen

Historie dolíčků granini se vrací až k roku 1969. Dokonce už tehdy neobyčejný design láhve přitahoval pozornost. Časem se láhev granini stala skutečnou charakteristikou značky. Rádi říkáme, že každý dolíček představuje jeden dobrý důvod, proč má tolik mladých lidí rádo granini.


Co přesně je ovocný nápoj?

öffnen

Ovocné nápoje obsahují (v závislosti na druhu) jen 6-30% ovoce. Kromě vody a cukru zákon povoluje také přidání vitamínů a umělých aromat.

Co přesně je ovocný nektar?

öffnen

Ovoce jako višeň, grapefruit nebo rybíz mají vysoký obsah ovocných kyselin. Jiné druhy ovoce, například banán, má kompaktní dužninu s nízkým obsahem vody. Stoprocentní džus z těchto plodů by byl buď příliš kyselý, nebo příliš viskózní. Proto nebývá obsah ovoce v těchto nápojích obvykle vyšší než 25 až 50%. Jen díky tomu, že se šťávy z těchto plodů doplní vodou a cukrem, vzniknou lahodné ovocné nápoje.

Kdy je ovocný džus opravdu ovocný džus?

öffnen

Skutečný ovocný džus je vyroben ze 100% čerstvého ovoce. Je buď filtrovaný a zpracovaný přímo po vylisování, nebo je vyroben koncentrát, obvykle v případě exotického ovoce: ovoce je vylisováno v zemi původu, pak je z džusu opatrně odstraněna voda. Výsledkem je vysoce kvalitní koncentrát, který se snadno transportuje a do Evropy se obvykle dováží lodí. Před plněním do láhví přidáme stejné množství vody, která byla původně odstraněna. Tímto způsobem je možné soustavně během celého roku dosahovat vysoké kvality, bez ohledu na to, kdy opravdu probíhá sklizeň.

Jak je zajištěna dlouhá trvanlivost výrobků granini, když se nepoužívají konzervanty?

öffnen

Výrobky granini za svou dlouhou trvanlivost vděčí přírodnímu způsobu výroby – pomocí pečlivého zahřívání a chlazení, ale bez přidání umělých konzervantů. V nedávné době se společnost granini stala průkopníkem postupu zvaného aseptické plnění za studena, což je mimořádně šetrný způsob úpravy pro naše džusy. Naše vícevrstevné PET láhve s vakuovým uzávěrem navíc uchovávají chuť a kvalitu našich výrobků stejně bezpečně jako sejf.

Odkud pochází ovoce z nápojů granini?

öffnen

Naše ovoce nakupujeme na celém světě – kdekoli je k dispozici. Čerstvé ovoce, které zpracováváme, obvykle pochází přímo ze země původu a kdykoli je to možné, kupujeme ho přímo při sklizni. Tímto způsobem můžeme zajistit, že nápoje granini jsou vyráběny výhradně z nejlepšího a plně zralého ovoce.

Je obsah ovoce v nápojích granini stejně vysoký jako v jiných značkách džusů?

öffnen

Minimální obsah ovocné složky je dán zákonem. Záleží na vlastnostech konkrétního typu ovoce, například konzistenci a obsahu cukru a kyselin. Výsledkem je to, že se obsah ovoce v různých ovocných džusech liší. My si vysoce ceníme harmonické chuti našich ovocných nápojů, které dosahujeme tím, že vybíráme ovoce s nejlepší chutí, často v míře vyšší než je zákonem předepsané minimum.

Některé nápoje granini obsahují také cukr – proč?

öffnen

Každý typ ovoce s sebou přináší specifické komplikace, když se z něj má vyrobit džus. Hrušky, meruňky a broskve se kvůli své konzistenci například nedají zpracovat na 100% džus. Je také těžké vyrobit lahodný džus z grapefruitu a rybízu, protože jsou velice kyselé. Z těchto plodů je možné vyrobit nápoj s příjemnou chutí jen tím, že se přidá cukr a voda. Mimochodem, veškeré ovoce obsahuje přirozené cukry ve formě fruktózy, glukózy nebo sacharózy; některé více, některé méně.

Kolik kalorií obsahují nápoje granini? Kde se mohu dozvědět víc o nutriční hodnotě a složení?

öffnen

Detailní informace o kaloriích a složení najdete na těchto webových stránkách. Stačí jít na volbu „vyberte si své granini“ a kliknout na nápoj, o kterém se chcete dozvědět více.

Jak dlouho vydrží výrobky granini čerstvé?

öffnen

Každý výrobek granini je označen minimální dobou trvanlivosti. Jakmile je otevřen, měl by být uchováván v chladničce a spotřebován do tří až čtyř dnů.

Obsahují džusy granini umělá barviva nebo konzervační látky?

öffnen

Nápoje granini jsou vysoce kvalitní přírodní produkty. Neobsahují žádná umělá barviva ani konzervační látky.


Jak hledáte dokonalou recepturu pro každou novou příchuť granini?

öffnen

Každá nová příchuť je výsledkem složitého procesu vývoje. U každého nápoje zkoumáme až 70 receptur, abychom zjistili, které typy ovoce a které z přibližně 150 přírodních složek se k sobě hodí nejlépe. Pak už je jen na spotřebiteli, aby si vybral. Při komplexních testech se snažíme identifikovat chuť, která se našim zákazníkům zamlouvá nejvíce.